ساخت کول پد؛ آموزش ویدئویی

اگر مهارت کافی در کار کردن با چوب و همچنین ابزارهای فنی داشته باشید می‌توانید برای خود و با توجه به نیازهای خود یک کول پد بسازید. البته در نظر داشته باشید که اصولا کول پد قیمت بالایی ندارد و یک کول پد استاندارد قطعا کارایی بهتری خواهد داشت. همچنین برخی بخش‌ها مانند توری سطح بالای کول پد هستند که به راحتی قابل پیاده سازی روی چوب نیستند. به همین دلیل اگر نیاز به کول پد با کارایی بالا دارید بهتر است یک کول پد استاندارد خریداری کنید.

برای ساخت کول پد قبل از همه چیز ابعاد دقیق لپ تاپ خود را اندازه بگیرید و کول پد را با توجه به آن بسازید. بعد از آن زیر لپ تاپ را بررسی کنید و ببینید ورودی‌های هوای لپ تاپ کجاست و چه ابعادی دارد. همچنین محل پایه‌های لپ تاپ را دقیقا اندازه‌گیری کنید و در ساخت کول پد آنها را هم در نظر داشته باشید. بهتر است برای پایه‌ها روی کول پد محل ویژه در نظر بگیرید (مثلا یک حفره کوچک) تا لپ تاپ به شکل ایمن‌تری روی کول پد قرار گیرد و برای ورودی‌های هوا هم حداقل تعدادی سوراخ ایجاد کنید تا هوا راحت‌تر به آنها برسد.

ورودی‌های هوا (قرمز) و پایه‌های لپ تاپ (زرد)

در این طرح ابعاد سطح بالایی کول پدر 40 سانتی‌متر در 26 سانتی‌متر در نظر گرفته شده است که البته بهتر است آن را بر اساس سایز لپ تاپ خود تغییر دهید. ابعاد لبه‌های کناری هم 26 سانتی‌متر در 3 سانتی‌متر در نظر گرفته شده.

همچنین برای تغییر ارتفاع لپ تاپ هم یک سیستم ساده دندانه دار ساخته شده که البته بهتر است برای جلوگیری از باز شدن آن و افتادن لپ تاپ به شکل مقاوم‌تر و ایمن‌تری ساخته شود. مثلا می‌توانید از میله فلزی با قطر بالاتری استفاده کنید و محل اتصال لبه آن به بدنه کول پد را عریض‌تر و محکم‌تر کنید.

منبع: Youtube  

2 دیدگاه دربارهٔ «ساخت کول پد؛ آموزش ویدئویی»

  1. این فن 12 ولته و روی خود فن هم نوشته 12v برق یو اس بی لپ تاپ 5 ولته چجوری با برق لپ تاپ فن روشن شد؟؟؟؟؟؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *