وزن لپ تاپ دانشجویی و حمل آن

دختر دانشجو در حالی که کوله لپ تاپ را بر دوش خود دارد و در کنار پله ها ایستاده، وزن بالای کوله به خوبی حس می‌شود

وزن لپ تاپ دانشجویی

چون در محیط دانشگاه و مسیر رفت و آمد (به خانه یا خوابگاه) دائما در حال حرکت هستید، حتما به وزن لپ تاپ توجه کنید. مسئله وزن در ابتدای خرید خیلی به چشم نمی‌آید ولی در طولانی مدت ممکن است مجبور شوید لپ تاپ را به دانشگاه نبرید. در طول روز و در دانشگاه هم مجبور خواهید بود لپ تاپ را با خود از این کلاس به آن کلاس و حتی به سلف سرویس ببرید و در این زمان‌های طولانی، وزن کم کم آزاردهنده خواهد بود. مشکل وزن به خصوص برای دختران مسئله مهمی است.

البته دانشجویان تحصیلات تکمیلی می‌توانند لپ تاپ را در اتاق استاد خود یا اتاق کار دانشجویان (معمولا فقط برای دانشجویان دکتری) بگذارند و در طول روز حداقل مجبور نباشند دائم آن را جابجا کنند ولی این شرایط برای همه وجود ندارد. پس روی آن حساب نکنید.

با توجه به توانایی خودتان ببینید که می‌توانید دائما یک وزنه حدود دو کیلوگرمی (برای لپ تاپ‌های معمولی و 1.4 کیلوگرمی برای لپ تاپ‌های کوچک‌تر) را در کیف خود حمل کنید؟

پذاشتن یک لپ تاپ در داخل کیف دوشی

حمل لپ تاپ

اگر بودجه کافی داشته باشید می‌توانید به لپ تاپ‌های سبکی مانند مک بوک ایر یا سرفیس‌های مایکروسافت فکر کنید، ولی قیمت این لپ تاپ‌ها در حدی بالا است که برای بسیاری از افراد در دسترس نیستند. به همین دلیل احتمالا باید با وزن بالای لپ تاپ کنار بیایید. پس بعد از خرید لپ تاپ با دقت و وسواس یک کیف (یا کوله) خوب و با کیفیت تهیه کنید، چون کمک بسیاری برای حمل راحت‌تر لپ تاپ خواهد کرد.

بهتر است خیلی روی قیمت کیف و کوله حساس نباشید و بیشتر به فکر کیفیت و کارایی بالا باشید تا قیمت پایین. کیف و کوله خوب و با کیفیت در طولانی مدت ارزش خود را نشان می‌دهد.

مثلا در تصویر زیر یک کوله عالی از برند North Face را می‌بینید که دارای بندهای شانه پهن و محکم و ضربه‌گیرهای متعدد برای راحتی پشت و محافظت از لپ تاپ است. همینطور فضای کافی برای سایر وسایل از قبیل جزوه، کتاب و شارژر لپ تاپ نیز دارد. چنین کوله با کیفیتی کار حمل و نقل لپ تاپ را بسیار راحت می‌کند و علاوه بر کوله دانشگاه می‌توانید از آن به عنوان کوله سفری هم استفاده کنید. البته قیمت کوله‌های برندی مثل North Face بسیار بالا است ولی در نظر داشته باشید که چند برابر یک کوله بی کیفیت و ارزان، برای شما کار خواهد کرد.

یک کوله لپ تاپ از برند نورس فیس که بخش‌های محافظت کننده از لپ تاپ را هم نشان می‌دهد

پیشنهاد مطالعه: بهترین کوله لپ تاپ

پیشنهاد مطالعه: بهترین کیف لپ تاپ

صفحات مختلف این راهنما:

صفحه 1:
چرا یک دانشجو به لپ تاپ نیاز دارد؟

صفحه 2:
لپ تاپ دانشجویی چیست؟

صفحه 3:
صفحه نمایش لپ تاپ دانشجویی

صفحه 4:
وزن لپ تاپ دانشجویی و حمل آن

صفحه 5:
معرفی بهترین لپ تاپ های دانشجویی بازار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *