نتیجه گیری؛ بالاخره لپ تاپ استوک بخرم یا نه؟

پاسخ به این سوال قطعا به نیاز شما و مهمتر از آن به بودجه شما بستگی دارد، پس جواب برای هر شخصی متفاوت است و نمی‌توان جواب کلی برای همه داشت.

به صورت کلی اگر شما بر اساس ظاهر لپ تاپ قضاوت خواهید شد (اتفاقی که برای مدیر عامل شرکت یا مغازه دار می‌افتد) بهتر است ارزش ظاهر را از دست ندهید و به فکر لپ تاپ نو باشید. ولی اگر ظاهر لپ تاپ بر روی قضاوت دیگران از شما تاثیری ندارد (مانند یک برنامه نویس فریلنسر)، بهتر است بیشتر به فکر کارایی با قیمت یکسان باشید.

اگر مشکل بودجه کافی برای خرید لپ تاپ آکبند وجود ندارد اصولا مجبور هستین که به لپ تاپ استوک رضایت بدین و از محصول قدیمی استفاده کنین. ولی اگر امکان افزایش بودجه داشته باشین به نظر من بهتره لپ تاپ نو بخرین. کالای الکترونیک نو علاوه بر اینکه حس خوب خرید کالای آکبند رو داره، شما رو در لبه تکنولوژی دیجیتال قرار میده. حتی اگر لپ تاپ آکبند ضعیف هم بخرین باز هم از آخرین سیستم عامل و نرم افزارها (البته با سرعت پایین‌تر) در حال استفاده خواهید بود. این حس دسترسی به نهایت تکنولوژی باعث افزایش کارایی و همینطور انگیزه شما میشه.

حس اطمینانی که لپ تاپ آکبند داره خیلی با ارزشه. اینکه به لپ تاپتون اعتماد دارین، به باطریش اعتماد دارین و باهاش به آخرین و مدرنترین نرم افزارها دسترسی دارین با ارزشه.

لپ تاپ استوک برای چه کسانی مناسب نیست؟

اگر شغل و نیاز شما یکی از موارد زیره بهتره لپ تاپ ضعیف آکبند بخرید ولی لپ تاپ استوک نخرید.

1. مغازه دار

وقتی مشتری وارد مغازه میشه به همه چیز نگاه و توجه میکنه. حتی اگر دیدی هم از تکنولوژی نداشته باشه هم بر اساس ظاهر همه چیز (از میز و ویترین گرفته تا لپ تاپ و گوشی شما) در مورد کل مغازه قضاوت میکنه.

پس چون لپ تاپ شما در مقابل چشم مشتری خواهد بود بهتره لپ تاپ ضعیف آکبند بخرید ولی لپ تاپ استوک پرقدرت نخرید. لپ تاپ نو و شیک قطعا دید خوبی ایجاد میکنه در ذهن مشتری و حتی اگر بودجه کافی دارین بهتره به ظاهر لپ تاپی که میخرین توجه ویژه‌ای داشته باشین و لپ تاپی ظریف و زیبا انتخاب کنید.

لپ تاپ‌های مایکروسافت و اپل برای ظاهر خوبشون معروف هستن و قطعا روی میز مغازه هم خیلی خوب دیده خواهند شد و دید خوبی در ذهن مشتری در مورد حرفه‌ای و موفق بودن شما ایجاد خواهند کرد.

یک لپ تاپ سرفیس از شرکت مایکروسافت

2. شرکت با ارباب رجوع

هیچ کسی دوس نداره با شرکتی که تجهیزاتش قدیمی و از مد افتاده هستن کار کنه. دقیقا مثل مشتری مغازه، ارباب رجوع هم به همه چیز توجه میکنه. اتفاقا چون معمولا زمان مراجعه به شرکت بیشتر از خرید کردن طول میکشه، ارباب رجوع زمان بیشتری هم داره که به همه چیز توجه کنه.

پس سعی کنید به ظاهر تجهیزات شرکت و لپ تاپ‌ها توجه ویژه داشته باشین، چون در چشم ارباب رجوع واقعا مهمه.

این مورد برای میز مدیرعامل مهمتر هم میشه، اگر مدیر عامل هستین قطعا ملاقات کننده دارین و ملاقات کننده به همه چیز توجه میکنه.

یک لپ تاپ زیبا از اپل و چیدمان شیک و مینیمال

3. استاد دانشگاه

استاد دانشگاه به خاطر جایگاه اجتماعی و علمی خود نیاز داره تجهیزات به روز و مدرن داشته باشه. خود من بارها و بارها در دوران دانشجویی دیدم که دانشجوها گوشی قدیمی استاد رو مسخره کردن. پس اگر استاد دانشگاه هستین بهتره به این مورد توجه کنین.

لپ تاپ‌های کوچیک، ظریف و سبک برای کار شما مناسب هستن.

لپ تاپ استوک برای چه کسانی مناسب است؟

1. فریلنسرها

برای فریلنسرها کارایی لپ تاپ بسیار مهمتر از ظاهر اونه. به همین دلیل لپ تاپ استوک که قیمت پایینی داره برای این گروه افراد مناسبه.

2. دانشجوها

برای دانشجوها قیمت لپ تاپ پارامتر خیلی مهمیه و اصولا ظاهر هم چندان براشون اهمیت نداره. به همین دلیل لپ تاپ استوک گزینه خوبیه که میشه کارایی بالاتر رو با قیمت پایینتر بدست آورد باهاش.

با چسبوندن چند تا استیکر بامزه هم میتونید ظاهر قدیمی لپ تاپ رو تغییر بدین.

صفحات مختلف راهنمای لپ تاپ استوک:

بخش 1:
لپ تاپ استوک چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

بخش 2:
محاسبه ارزش واقعی لپ تاپ استوک

بخش 3:
نتیجه گیری، بالاخره لپ تاپ استوک بخریم یا نه؟

منبع تصاویر: nypost.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *