لپ تاپ دانشجویی: راهنمای کامل خرید

به عنوان یک دانشجوی مدرن در قرن 21 و دوران اینترنت و تکنولوژی، بخش بزرگی از روند تحصیل، پژوهش، یادگیری و حتی کار کردن شما به صورت آنلاین است و دقیقا به همین دلیل، ساعت‌های طولانی نیاز به کار با لپ تاپ (یا کامپیوتر) دارید. پس اهمیت لپ تاپ برای دانشجویان بسیار بالاست و به همین دلیل در این مطلب جامع 5 صفحه‌ای، قصد داریم اکثر موارد مرتبط با لپ تاپ دانشجویی را، بررسی کنیم.

صفحات مختلف این راهنما:

صفحه 1:

مقدمه؛ چرا یک دانشجو به لپ تاپ نیاز دارد؟

در صورتی که لپ تاپ مناسب انتخاب کنید و آن را به شکل مناسبی برای خود شخصی سازی کنید (با نصب نرم افزار و یا حتی تغییر سخت افزار)، یک ابزار فوق العاده قدرتمند و متنوع خواهید داشت که کارهای بسیار زیادی را می‌تواند انجام دهد. 

حجم اطلاعاتی که با استفاده از لپ تاپ به آنها دسترسی دارید عملا بی نهایت است، همچنین عمق کاری که می‌توانید با لپ تاپ انجام دهید بسیار بیشتر از گوشی است.

آیا گوشی کافی است؟

خیر، گوشی برای کارهای دانشجویی و تحصیلی کافی نیست. چون هنگام استفاده از گوشی به صورت عمده مصرف کننده محتوا هستید و نمی‌توانید محتوای عمیق (مثلا یک مقاله چند هزار کلمه‌ای) تولید کنید. یک دانشجو باید بتواند به صورت عمیقی پژوهش انجام داده و محتوای سنگین و با کیفیت تولید کند. پایان نامه یکی از این محتواهای عمیق است که نیاز به مهارت بالایی در کار با ورد، پاورپوینت و سایر نرم افزارهای عمومی دارد.

حتی در هنگام کارهای ساده مانند کار کردن با اینترنت هم عمق جستجو و پژوهش شما بسیار بیشتر از گوشی خواهد بود. می‌توانید صفحات متعدد باز کنید، به راحتی بین آنها بچرخید و همزمان ورد و یا نرم افزارهای پیشرفته تری مانند OneNote یا EverNote را باز کرده و یادداشت بردارید.

پس اگر می‌خواهید در دانشگاه به شکل منسجم و نظام مند یاد بگیرید و نتایج یادگیری خود را به خوبی ارائه دهید، قطعا به لپ تاپ (یا کامپیوتر) نیاز خواهید داشت.

دانشجو به همراه لپ تاپ بر روی پاهایش و فکر کارها و فعالیت‌های مختلفی که دانشجو معمولا انجام می‌دهد

حفظ پیوستگی کار

هنگامی که با لپ تاپ شخصی خود پروژه‌ای را کار می‌کنید می‌توانید پیوستگی خوبی برای کار کردن خود ایجاد کنید چون  به یک مکان مشخص و کامپیوتر ثابت وابسطه نخواهید بود، پس می‌توانید بین کلاس‌ها یا زمانهای بیکاری هم کار کنید. این مورد به خصوص هنگام نزدیک شدن به زمان تحویل پروژه و تکلیف کلاسی خیلی اهمیت پیدا می‌کند که بتوانید از تمام زمان بیکاری خود برای کار بر روی پروژه استفاده کنید.

در بسیاری از دانشگاه‌ها محیط‌های مخصوصی در راهروها و کتابخانه‌ها برای کار با لپ تاپ ایجاد شده و با استفاده از آنها به راحتی می‌توانید کار خود را ادامه دهید.

چند نفر در حال کار با لپ تاپ در محیط کتابخانه

امکان کار جانبی

همچنین بهتر است نیم نگاهی هم به کار فریلنسری با لپ تاپ داشته باشید، با مهارت‌هایی که در دوران دانشجویی یاد میگیرید می‌توانید پروژه‌های کوچک (در ساده‌ترین حالت از تایپ ورد گرفته تا پروژه‌های پیشرفته مانند کارهای گرافیک، برنامه نویسی، طراحی سایت، پروژه‌های مهندسی و صنعتی و انواع بسیار متنوعی پروژه دیگر) را از سایت‌های فریلنسری انجام دهید و هم برای بازار کار واقعی آماده شوید و هم درآمدی برای زندگی دانشجویی داشته باشید. برای یافتن پروژه‌های فریلنسری کافیست در گوگل جستجو کنید “فریلنسر“.

یک پسر جوان که با لباس راحتی روی مبل نشسته و در حال کار رکدن با لپ تاپ است

شناخت نیاز

تقریبا تمام لپ تاپ‌های معمولی بازار را می‌توان به عنوان لپ تاپ قابل استفاده توسط دانشجویان طبقه بندی کرد و عملا مسئله اصلی در انتخاب لپ تاپ مناسب، شناخت نیازهای شخصی و بودجه هر فرد است. پس، قبل از اینکه به دنبال قیمت مدل‌های مختلف بروید بهتر است نیازهای خود را بشناسید. در این مطلب موارد مهم مرتبط با لپ تاپ دانشجویی بیان شده که قطعا به شما در انتخاب صحیح کمک خواهد کرد.

یک دختر که لپ تاپ را به حالت پیشنهاد دادن جلو آورده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *