خنک کردن لپ تاپ بدون کول پد

اگر چه کول پد برای خنک کردن لپ تاپ وسیله بسیار مفیدی است، ولی بدون کول پد هم می‌توانید لپ تاپ را خنک نگه دارید.

ساده‌ترین و مفیدترین روش خنک کردن لپ تاپ این است که زیر لپ تاپ فضا ایجاد کنید تا هوا به راحتی از طریق دریچه‌های ورودی جریان یابد و سیستم خنک کننده لپ تاپ دچار فشار نشود.

همچنین اگر فاصله ایجاد شده بین سطح میز و لپ تاپ، نسبتا بزرگ باشد، گرد و خاک هوا هم در این بخش ته نشنین شده و در کل پرز و خاک کمتری وارد لپ تاپ شود.

1. از سطوح سخت و صاف استفاده کنید؛

سطوح نرمی مانند پتو و فرش برای لپ تاپ بسیار بد هستند، دریچه‌های هوا به سطح فرش می‌چسبد و عملا هوای زیادی نمی‌تواند وارد لپ تاپ شود. علاوه بر این، پرزهای فرش هم وارد لپ تاپ می‌شوند و به سرعت سیستم خنک کننده لپ تاپ را کثیف می‌کنند.

پس بهتر است لپ تاپ را روی سطح صاف، سخت و تمیز (مانند میز) قرار دهید تا پایه‌های لپ تاپ بتوانند فاصله کمی بین سطح و ورودی‌های هوا ایجاد کنند و در نتیجه هوا بتواند به راحتی وارد لپ تاپ شود.

فاصله‌ای که پایه‌های لپ تاپ روی سطح سخت و صاف ایجاد می‌کند

2. سیستم خنک کننده لپ تاپ را تمیز کنید؛

به مرور زمان گرد و خاک وارد لپ تاپ شده و سطوح پره‌های خنک کننده آن را می‌پوشانند. اگر از لپ تاپتان زیاد استفاده می‌کنید احتمالا بعد از یک تا دو سال، تمیزکاری باعث کاهش صدای فن لپ تاپ خواهد شد. می‌توانید لپ تاپ را برای تمیز شدن به تعمیرکاران حرفه‌ای بسپارید و یا خودتان با یک اسپری هوای فشرده (یا سشوار در حالت هوای خنک)، تا حدودی سیستم خنک کننده آن را تمیز کنید. البته برای تمیزکاری کامل نیاز به باز کردن لپ تاپ دارید.

گرد و خاک سیستم خنک کننده لپ تاپ

3. بین سطح میز و زیر لپ تاپ فاصله ایجاد کنید؛

برای ایجاد این فاصله می‌توانید از وسایل ساده‌ای مانند در پلاستیک نوشابه استفاده کنید. حداقل 4 عدد در نوشابه را زیر پایه‌های لپ تاپ قرار دهید و یک فاصله بین سطح میز و زیر لپ تاپ ایجاد کنید.

افزایش فاصله میز و لپ تاپ با در نوشابه

منبع: instructables

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *