پاک کردن لکه انگشت از روی لپ تاپ

یکی از معمول‌ترین لکه‌های روی لپ تاپ و وسایل الکترونیک لکه انگشت است که به خاطر داشتن مواد روغنی به راحتی پاک نمی‌شود. اگر نور محیط زیاد باشد لکه انگشت به خوبی دیده می‌شود و ظاهر بدی به لپ تاپ می‌دهد.

برای تمیز کردن لکه انگشت از الکل اتانول (الکل سفید)، لاک پاک کن (استون) و شیشه پاک کن استفاده نکنید. شیشه پاک کن و استون می‌توانند به سطح صفحه نمایش لپ تاپ صدمه بزنند و به خصوص استون چون قدرت بالایی دارد ممکن است رنگ پلاستیک لپ تاپ و حروف کیبورد را هم پاک کند. بهترین پاک کننده آب مقطر است که لکه هم ایجاد نمی‌کند. اگر آب مقطر ندارید از آب جوشیده شده هم می‌توانید استفاده کنید. قبل از شروع تمیزکاری لپ تاپ را خاموش کنید و تمام کابل‌های آن را جدا کنید، همچنین بهتر است چند ساعتی لپ تاپ خاموش باشد تا کاملا خنک شود.

پاک کردن لکه انگشت از بدنه لپ تاپ

برای پاک کردن بدنه لپ تاپ می‌توانید از دستمال میکروفایبر نرم استفاده کنید. دستمال را نم دار کنید و بدنه لپ تاپ را با آن پاک کنید، البته نباید دستمال خیس باشد و بر روی لپ تاپ آب باقی بماند. دستمال میکروفایبر انواع مختلفی دارد که برای پاک کردن سطوح متفاوتی ساخته می‌شوند و حتما نوع نرم آن را تهیه کنید. دستمال‌های نرم مناسب صفحات نمایش معمولا به صورت یک بسته به همراه فرچه و یک مایع پاک کننده فروخته می‌شوند که قیمت مناسبی هم دارند. البته بهتر است از مایع همراه دستمال برای مانیتور لپ تاپ استفاده نکنید.
پیشنهاد ما خرید کیت پاک کننده صفحه نمایش برند فرتاش و وندا است که به راحتی در بازار پیدا می‌شوند:
صفحه محصولات پاک کننده برند فرتاش در دیجیکالا
صفحه محصولات پاک کننده برند وندا در دیجیکالا

دستمال میکروفایبر یک بسته پاک کردن صفحات نمایش

پاک کردن لکه انگشت از صفحه نمایش لپ تاپ

برای تمیز کردن صفحه نمایش لپ تاپ از اثر انگشت، دستمال میکروفایبر از نوع آنتی استاتیک بهتر از دستمال میکروفایبر معمولی عمل می‌کند. دستمال‌های آنتی استاتیک به همراه آب مقطر به خوبی لکه‌های مختلف را پاک می‌کنند. سعی کنید به مانیتور فشار وارد نکنید، دستمال نم دار را به آرامی بر روی مانیتور حرکت دهید و در چند بار حرکت لکه را پاک کنید. دستمال آنتی استاتیک میکروفایبر دستمال نرم و نسبتا سنگینی است که برخی انواع آنها برای پاک کردن عینک هم به کار می‌رود.

دستمال میکروفایبر آنتی استاتیک

اگر با آب مقطر و دستمال نتوانستید لکه انگشت را پاک کنید می‌توانید از ترکیب 70% آب مقطر و 30% الکل ایزوپروپیل (دو پیمانه آب و یک پیمانه الکل)، استفاده کنید. ایزوپروپیل الکل توسط فروشگاه‌های مواد شیمیایی و آزمایشگاهی به فروش می‌رسد و قیمت بالایی ندارد. مقدار کمی در حد 100 میلی لیتر هم برای مدتها کافی خواهد بود، فقط الکل را در ظرف دربسته محکم ذخیره کنید، چون ماده فراری است و به سرعت بخار می‌شود. مقدار کمی از محلول را روی پارچه نرم ریخته و با آن لپ تاپ را تمیز کنید.

هرگز الکل ایزوپروپیل خالص را برای لپ تاپ به کار نبرید چون ممکن است به پلاستیک صدمه بزند. ترکیب 50% الکل ایزوپروپیل و 50% آب احتمالا حداکثر مقدار سالم قابل استفاده برای تمیز کردن لپ تاپ است. البته بهتر است از مقدار پایین مثلا 30% الکل و 70% آب شروع کنید.

پاک کردن لکه انگشت از کیبورد لپ تاپ

مشکل‌ترین محل برای پاک کردن لکه انگشت در حقیقت کیبورد لپ تاپ است. چون انگشت دائما با کیبورد در تماس است به مرور زمان روغن اثر انگشت باعث تغییر ظاهر ماده پلاستیک دکمه می‌شود و عملا پاک کردن آن سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود. برای پاک کردن کیبورد از آب مقطر استفاده کنید، اگر نتیجه کافی نگرفتید از محلول 70% آب و 30% ایزوپروپیل الکل استفاده کنید. الکل ایزوپروپیل یک حلال صنعتی پرقدرت است و روغن‌ها را به خوبی در خود حل می‌کند. محلول را روی دستمال نرم ریخته و کیبورد را به آرامی تمیز کنید.

اثر لکه روغنی انگشت روی کیبورد لپ تاپ

یک راه حل موثر دیگر برای پاک کردن لکه روغنی انگشت از روی کیبورد لپ تاپ، استفاده از دستمال مرطوب است. دستمال مرطوط به خوبی روغن را پاک می‌کند، ولی چون خود دستمال حاوی مقداری گلیسرین است یک لایه بسیار نازک گلیسیرینی بر روی کل کیبورد باقی می‌گذارد که البته خیلی به چشم نمی‌آید و می‌توانید اصلا تمیزکاری را ادامه ندهید، ولی اگر می‌خواهید آن را هم پاک کنید می‌توانید با دستمال تمیز نرم و آب مقطر این گلیسیرین را پاک کنید.

برای مشاهده قیمت، موجودی و خرید انواع کیت‌ها و وسایل تمیز کننده می‌توانید از این لینک استفاده کنید: صفحه وسایل تمیز کننده تجهیزات دیجیتال در دیجیکالا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *