آیا می‌توان مانیتور لپ تاپ را با شیشه پاک کن تمیز کرد؟

خیر، مواد شیمیایی شیشه پاک کن می‌تواند به پوشش صفحه نمایش صدمه بزند. به همین دلیل بهتر است از شیشه پاک کن استفاده نکنید. البته اگر مانیتور لپ تاپ دارای پوشش شیشه‌ای باشد می‌توان از شیشه پاک کن استفاده کرد (مشابه با پوشش گلس موبایل)، ولی پوشش شیشه‌ای مانیتور لپ تاپ چندان مرسوم نیست. لپ تاپ‌های با مانیتور مات که به شکل واضحی شیشه محافظ ندارند. بسیاری از مانیتورهای با پوشش براق هم در حقیقت یک صفحه پلاستیکی بر روی مانیتور دارند که ممکن است با شیشه پاک کن صدمه ببیند.

در کل بهتر است از شیشه پاک کن استفاده نمینید چون احتمال صدمه به لپ تاپ زیاد است. بهترین ماده آب جوشیده شده است که دارای املاح زیادی هم نیست و لک ایجاد نمی‌کند. البته نباید آب را مستقیم روی لپ تاپ اسپری کنید. بهتر است یک دستمال میکروفایبر را نم دار کنید و به آرامی صفحه نمایش را پاک کنید.

دستمال نرم مناسب پاک کردن مانیتور لپ تاپ

دستمال میکروفایبر نرم را می‌توانید به صورت بسته تمیز کردن صفحه نمایش و با قیمت مناسبی خریداری کنید. معمولا در این بسته‌ها یک اسپری مایع (مانند شیشه پاک کن) هم وجود دارد و بهتر است از آن برای مانیتور لپ تاپ استفاده نکنید. ولی دستمال این بسته‌ها کیفیت خیلی خوبی دارند و به خوبی مانیتور لپ تاپ را تمیز می‌کنند.

دو برند فرتاش و وندا محصولات خوبی در این زمینه تولید می‌کنند که از لینک‌های زیر قابل خریداری هستند:
صفحه محصولات پاک کننده فرتاش در دیجیکالا
صفحه محصولات پاک کننده وندا در دیجیکالا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *