لپ تاپ لنوو

هارد لپ تاپ لنوو

شرکت لنوو تولید کننده هارد دیسک لپ تاپ نیست و به همین دلیل در لپ تاپ های خود از هاردهای شرکتهای تخصصی این زمینه استفاده می‌کند. چهار شرکت وسترن دیجیتال، توشیبا، سیگیت و هیتاچی (HTSC) تقریبا تمام هارد دیسک جهان را تولید می‌کنند. البته سیگیت چند سال پیش بخش تولید هارد سامسونگ را خرید و سیگیت با مارک سامسونگ هم هارد تولید می‌کنید.

هارد لپ تاپی ساخت وسترن دیجیتال

اگر نیاز به تعویض یا ارتقای هارد لپ تاپ لنوو هستید قبل از هر چیزی توصیه می‌کنیم قبل از هر کاری حافظه‌های نصب شده روی لپ تاپ و همینطور قابلیت‌های لپ تاپ برای نصب حافظه جدید را به شکل دقیق بشناسید.

تشخیص حافظه‌های نصب شده روی لپ تاپ لنوو

برای تشخیص حافظه‌های نصب شده روی لپ تاپ، نرم افزارهای مختلفی وجود دارد که یکی از بهترین آنها Paragon Partition Manager است. در عکس پایین یک تصویر نمونه از این نرم افزار نشان داده شده:

این سیستم دو حافظه دارد که با شماره‌های Disk 0 و Disk 1 مشخص شده‌اند (فلش های قرمز). نام این حافظه‌ها هم با فلش نارنجی مشخص شده است. برای آشنایی با این حافظه‌ها کد آنها را جستجو می‌کنیم:

  • Samsung SSD 860 EVO 250GB
  • ST1000NM0033-9ZM173
Samsung SSD 860 EVO 250GB

با جستجو میبینیم که حافظه Samsung SSD 860 EVO 250GB یک SSD از نوع 2.5 اینچ است.

حال کد حافظه دوم (ST1000NM0033-9ZM173) را جستجو میکنیم و میبینیم که این حافظه یک هارد دیک با ظرفیت یک ترابایتو تولید سیگیت است. این هارد دیسک از نوع 3.5 اینچ و مناسب کامپیوتر رومیزی است.

ST1000NM0033-9ZM173

بررسی ظرفیت ارتقای لپ تاپ لنوو

از برچسب چسبانده شده زیر لپ تاپ مدل دقیق آن را بخوانید و مدل دقیق را جستجو کنید. پس از آن از طریق سایت لنوو جزئیات  بخش Storage را چک کنید. مثلا برای لپ تاپ IdeaPad 3 15IML05 جستجو می‌کنیم و در صفحه (https://psref.lenovo.com/Product/IdeaPad/IdeaPad_3_15IML05) به اطلاعات زیر در مورد حافظه های این لپ تاپ لنوو میرسیم:

  • لپ تاپ Lenovo IdeaPad 3 15IML05 دارای دو مدل با باطری 35 وات-ساعتی و 45 وات ساعتی است.
  • مدل دارای باطری 35 وات-ساعتی یک جایگاه برای نصب هارد دیسک 2.5 اینچی دارد و یک شیار برای نصب حافظه SSD از نوع M.2
  • مدل با باطری 45 وات-ساعتی قابلیت نصب هارد دیسک ندارد و فقط یک شیار SSD از نوع M.2 دارد.

پس برای این لپ تاپ قابلیت ارتقا دقیقا به ظرفیت باطری آن بستگی دارد.

حافظه های مختلف لپ تاپ Lenovo IdeaPad_3_15IML05

نتیجه گیری

هر چقدر بیشتر لپ تاپ خود را بشناسید بهتر می‌توانید گزینه‌های ارتقا را بررسی کنید و انتخاب صحیح‌تری داشته باشید. همچنین قبل از باز کردن لپ تاپ حتما ویدئوهای باز کردن آن را تماشا کنید.

برای دیدن ویدئوها جستجو کنید: اسم لپ تاپ + HDD upgrade

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *