روش اتصال هارد لپ تاپ به کامپیوتر

آیا هارد لپ تاپ به کامپیوتر وصل میشود؟

جواب: بله، هارد لپ تاپ را می‌توان به کامپیوتر وصل کرد. در حقیقت این کار توسط افراد بسیاری انجام می‌شود. چون هاردهای لپ تاپ در مقابل ضربه مقاوم هستند و برای کاربری سخت طراحی شده‌اند، بعضی از کاربران روی کامپیوتر خود از ابتدا هارد لپ تاپی نصب می‌کنند.

در این مطلب ابتدا اختلاف هاردهای لپ تاپ و کامپیوتر را بیان کرده و در نهایت راه‌های اتصال هارد لپ تاپ به کامپیوتر را بیان می‌کنیم.

اختلاف هارد لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟

تنها اختلاف هارد لپ تاپ و کامپیوتر در اندازه هارد است و از نظر تکنولوژی اختلافی با هم ندارند. هارد کامپیوتر دارای دیسک با قطر 3.5 اینچی است و هارد لپ تاپ دیسک با قطر 2.5 اینچ. به همین دلیل هارد لپ تاپ کوچکتر از هارد کامپیوتر است.

اختلاف اندازه هارد لپ تاپ و کامپیوتر

از نظر نوع اتصالات هم هیچ اختلافی وجود ندارد و هر دوی هاردهای لپ تاپ و کامپیوتر مشابه هم هستند.

پورتهای هارد لپ تاپ و کامپیوتر

چطور میتوان هارد لپ تاپ را به کامپیوتر وصل کرد؟

ساده‌ترین روش این است که کامپیوتر را باز کنید و با استفاده از یک کابل اطلاعات SATA و کابل توان SATA، به صورت مستقیم هارد لپ تاپ را به PC وصل کنید. معمولا پاور کامپیوتر اتصال توان اضافی SATA دارد و در جعبه مادربورد کامپیوتر هم کابل اضافی اطلاعات SATA قرار داده می‌شود.

در صورتی که کابل اطلاعات SATA ندارید به راحتی و با قیمت پایین می‌توانید از فروشگاه‌های کامپیوتر این کابل را بخرید.

اتصالات هارد لپ تاپ

یک راه حل جالب هم استفاده از باکس هارد است که با استفاده از آن می‌توانید با پورت USB هارد لپ تاپ را به کامپیوتر وصل کنید. با استفاده از این باکس می‌توانید عملا هارد لپ تاپ خود را به یک هارد اکسترنال تبدیل کنید.

یک باکس هارد لپ تاپ با نصب آسان

پیشنهاد می‌کنیم باکس هارد را از برندهای با کیفیتی مانند برندهای اوریکو یا باسئوس بخرید:

فقط چک کنید که باکس‌های 2.5 اینچی برای هارد لپ تاپ مناسب هستند. همچنین باکس 3.5 اینچی از هارد لپ تاپ و کامپیوتر هم پیشتیبانی می‌کند ولی ابعاد آن بزرگ است و حمل کردن آن نسبتا سخت.

منابع: quora.com, remosoftware.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *