پاک کردن لکه ماژیک و خودکار از روی لپ تاپ

ماژیک یکی از لوازم نقاشی و رنگ آمیزی کودکان است و به همین دلیل ممکن است ممکن است کودکان تصمیم بگیرند که لپ تاپ شما هم نیاز به رنگ آمیزی دارد و به این ترتیب بدنه و یا حتی صفحه نمایش لپ تاپ را رنگ کنند.

برای پاک کردن لکه ماژیک از استون استفاده نکنید، چون استون ممکن است به پلاستیک و رنگ لپ تاپ صدمه بزند. همچنین قبل از استفاده از مواد شیمیایی مختلف سعی کنید از آب مقطر (یا آب جوش) و دستمال میکروفایبر نرم برای پاک کردن لکه استفاده کنید. دستمال میکروفایبر بسیاری از لکه‌ها را فقط به کمک آب پاک می‌کند.
برای مشاهده قیمت، موجودی و خرید انواع کیت‌ها و وسایل تمیز کننده می‌توانید از این لینک استفاده کنید: صفحه وسایل تمیز کننده تجهیزات دیجیتال در دیجیکالا

پاک کردن لکه ماژیک از روی بدنه لپ تاپ

برای پاک کردن بدنه می‌توانید از ترکیب آب و صابون استفاده کنید. آب و صابون را با استفاده از دستمال میکروفایبر نرم آب و صابون را چند بار روی لکه بکشید تا زمانی که پاک شود.

اگر آب و صابون لکه ماژیک را پاک نکرد، دستمال را با ترکیب 30% الکل ایزوپروپیل و 70% آب مقطر (یا آب جوش) خیس کنید و به صورت دورانی لکه را از روی بدنه لپ تاپ پاک کنید. می‌توانید الکل ایزوپروپیل را از فروشگاه مواد شیمیایی و آزمایشگاهی تهیه کنید و با نسبت 1 واحد الکل و 2 واحد آب، آن را رقیق کنید. البته اگر بدنه لپ تاپ شما فلزی باشد می‌توانید الکل ایزوپروپیل غلیظ‌تری هم به کار ببرید. الکل ایزوپروپیل به خوبی اکثر ماژیک‌ها را پاک می‌کند.

پاک کردن را چند بار تکرار کنید و سعی کنید در جهت‌های متفاوتی دستمال را حرکت دهید تا پارچه به داخل بافت بدنه هم برسد و همه سطوح را پاک کند.

پاک کردن لکه ماژیک از روی صفحه نمایش

متاسفانه صفحه نمایش لپ تاپ بیشترین آسیب‌پذیری را در مقابل لکه ماژیک دارد و برای پاک کردن آن باید دقت بیشتری به خرج دهید. بهتر است با آب مقطر و دستمال میکروفایبر نرم و بهتر از آن دستمال میکروفایبر آنتی استاتیک، سعی کنید لکه ماژیک را پاک کنید. اگر لکه پاک نشد از ترکیب 30% الکل ایزوپروپیل و 70% آب مقطر استفاده کنید. غلظت الکل ایوپروپیل بیشتر از 50% ممکن است به صفحه نمایش صدمه بزند به همین دلیل مراقب غلظت محلول پاک کننده باشید.

پاک کردن صفحه نمایش لپ تاپ با پارچه میکروفایبر آنتی استاتیک

یک روش دیگر برای پاک کردن ماژیک از روی صفحه نمایش استفاده از ماژیک وایت برد است. ماژیک وایت برد را به آرامی روی محل ماژیک دائمی بکشید و سپس با دستمال نرم آن را پاک کنید. این روش البتهنیاز به دقت دارد و بهتر است به آرامی پیش بروید.

روش سوم برای پاک کردن لکه ماژیک از روی صفحه نمایش لپ تاپ، استفاده از خمیردندان است. مقدار کمی خمیردندان را روی دستمال نرم قرار دهید و آن را روی صفحه نمایش حرکت دهید. مراقب باشید که فشار زیادی به صفحه وارد نشود.

منبع:
chalkola.com

13 دیدگاه دربارهٔ «پاک کردن لکه ماژیک و خودکار از روی لپ تاپ»

  1. سلام
    من داشتم از غلط گیر استفاده میکردم و فشار دادمش نگو یه قسمتش سوراخ بود و کلی غلط گیر ریخت روی کیبرد و بدنه ی لپتاپ. و متاسفانه پخش شده. این روش هایی که برای پاک کردن ماژیک لاک پیشنهاد دادین برای پاک کردن غلط گیر هم موثره؟

    1. سلام. بله. ولی قبل از اینکه روی لپ تاپ تست کنید، روی یه وسیله دیگه کمی لاک غلط گیر بزنید و ببینید کدوم روش موثره. سعی کنید اگر نیاز به استفاده از حلال شیمیایی پیدا کردین اول با غلظت پایین شروع کنید.

  2. سلام خیلی ازتون ممنونم من دو سال درگیر این بودم که چجوری لکه خودکارو از رو مانیتور پاک کنم که با خمیر دندون پاک شد خیلیییی سریع هم پاک شد :)))))) ازتون یک دنیا ممنونم ♥️♥️♥️

  3. سلام ممنون ازشما ک خمیردندون رو پیشنهاد دادین من هرچی امتحان کردم نشد تا اینکه خمیردندووووونننن
    ممنون

  4. آقا خیلی ممنون. واقعیتش خواهرزادم با خودکار افتاده بود به جون مانیتور کامپیوتر خیلی زیاد خط انداخته بود با خودکار خدارو شکر فقط رد خودکار بود یعنی خیلی فشار نداده بود که خط عمقی بندازه خلاصه از صبح خیلی تلاش کردم پاک نشد بعد اومدم اینجا و خمیردندان نجاتم داد واقعا ممنون .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *