ویژگی‌های کول پد خوب

کول پدی که برای همه افراد خوب باشد وجود ندارد و با توجه به نیازها و کاربردها باید بهترین کول پد را برای خود انتخاب کنید، اما برخی موارد وجود دارند که معمولا برای کول پدهای خوب مشترک هستند ودر ادامه بیان می‌شوند؛

کول پد قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشد؛

قابلیت تنظیم ارتفاع ویژگی بسیار خوبی است که اجازه می‌دهد در شرایط مختلف مانیتور لپ تاپ را دقیقا در روبروی چشم قرار دهید و برای دیدن مانیتور سر خود را به پایین خم نکنید.

با توجه به این مشکلات و سختی‌ها، بهتر است به دنبال افزایش سرعت فن کول پد معمولی نباشید و یک کول پد قوی‌تر خریداری کنید.

کول پد زبانه‌هایی برای جلوگیری از سر خوردن لپ تاپ داشته باشد؛

معمولا یک یا دو زبانه کوچک جمع شونده روی کول پد، خوب برای جلوگیری از سر خوردن لپ تاپ، قرار داده می‌شود.

زیر کول پد بخش پلاستیک ضد لغزش وجود داشته باشد؛

بهتر است زیر کول پد چند قطعه پلاستیکی ضد لغزش وجود داشته باشد تا از لغزش کول پد و لپ تاپ روی آن جلوگیری کند و کول پد بتواند لپ تاپ را به شکل ایمنی روی سطوح صاف (مانند سطح میز) نگه دارد. این مورد باعث می‌شود که اگر ضربه ناخواسته‌ای به کول پد و لپ تاپ وارد شود، لپ تاپ روی زمین نیفتد.

سطوح ضد لغزش روی سطح زیری کول پد

صدای کم؛

کول پدهای با کیفیت، سطح صدای پایینی دارند و گوش را اذیت نمی‌کنند. چون صدای بلند کول پد یکی از موارد بسیار آزار دهنده است و در طولانی مدت ممکن است باعث شود کلا کول پد را روشن نکنید، به همین دلیل بهتر است به سطح صدای کول پد توجه کنید.

قابلیت کنترل سرعت فن؛

این مورد البته در بسیاری از کول پدها وجود ندارد ولی قابلتی بسیار خوبی است که می‌تواند به تنظیم دقیق کول پد کمک کند. با این قابلیت می‌توانید با توجه به محل ورود هوا در زیر لپ تاپ خود برخی فن‌ها را که دور از این ورودی‌ها هستند، کلا خاموش کنید و فن‌های هم راستا با ورودی لپ تاپ را در سرعت بالاتری تنظیم کنید. این تنظیمات باعث می‌شود صدای کلی کول پد و مصرف توان آن کاهش پیدا کند.

کول پد با قابلیت کنترل سرعت فن‌ها

آداپتور مستقل؛

برخی کول پدهای پرمصرف دارای آداپتور مستقل هستند که نیاز به تامین توان از پورت USB لپ تاپ را بین می‌برد و به همین دلیل به لپ تاپ فشار وارد نمی‌کنند. کلا اگر زیاد کول پد را در حالت روشن استفاده می‌کنید و کول پد پرمصرفی دارید (تعداد فن زیاد و همینطور نورهای زیاد)، بهتر است به فکر یک آداپتور جدا برای کول پد باشید.

یک کول پد با آداپتور مستقل

پیشنهاد مطالعه: بهترین کول پد لپ تاپ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *