صدای شارژر لپ تاپ

معمولا صدا در قطعات الکترونیک نشانه خرابی است و بهتر است به صداهای شارژر توجه کنید. البته یک صدای بسیار خفیف و بم (صدای ممممم) طبیعی است ولی سایر صداها ممکن است نشانه‌ای از خراب شدن شارژر باشند.

صداهای شارژر لپ تاپ ممکن است به دلیل دوشاخه خراب و یا تبدیل ضعیف و خراب هم باشد. پس بهتر است قبل از هر کاری به این موارد توجه کنید. به خصوص اینکه بعضی تبدیل دوشاخه آمریکایی به اروپایی کیفیت خوبی ندارند و دائما جریان برق را قطع و وصل می‌کنند.

تبدیل دوشاخه برق آمریکایی به اروپایی

صدای جز جز شارژر لپ تاپ

صدای جز جز معمولا نشانه اتصال الکتریکی و یا قطع و وصل شدن آن است. برای بررسی این ایراد بهتر است از دوشاخه برق دیگری استفاده کنید که مشخص شود دوشاخه سالم است یا خیر. پس از آن، از یک سیم دیگر برای شارژر استفاده کنید تا مشخص شود سیم سالم است یا خیر. البته سیم برخی شارژرها از بدنه شارژر جدا نمی‌شود، در این موارد بهتر است شارژر را برای تعمیر به شرکت گارانتی ببرید. همچنین اگر با تغییر سیم و دوشاخه شارژر، صدا رفع نشد بهتر است هر چه سریع‌تر شارژر را تعمیر کنید.

صدای سوت شارژر لپ تاپ

صدای سوت معمولا به دلیل خرابی خازن مدار تغذیه ایجاد می‌شود. ممکن است عایق داخلی خازن الکترولیت دچار مشکل شود و در یک نقطه کوچک جریان بین دو صفحه خازن برقرار شود. این جریان عبوری از عایق سوراخ شده یک صدای سوت مانند ایجاد می‌کند و باعث اخلال در کارکرد شارژر می‌شود. بهتر است از این شارژر استفاده نکنید و آنرا تعمیر کنید. چون ممکن است باعث خرابی لپ تاپ هم بشود.

چند خازن خراب مدار الکترونیک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *