بررسی برند لپ تاپ ایسر

در مطلب “بهترین مارک لپ تاپ” انواع مارک‌های لپ تاپ موجود در بازار ایران را از جهات مختلف، بررسی کردیم و به این نتیجه رسیدیم که برند ایسر در جایگاه پنجم بهترین مارک لپ تاپ قرار دارد. 

در این بخش هم نگاهی دقیق‌تر داریم به ویژگی‌های مختلف برند ایسر و در نهایت سعی می‌کنیم به این سوال مهم جواب بدهیم که “آیا لپ تاپ ایسر خوب است؟”

معرفی ایسر

ایسر یک شرکت قدیمی تایوانی است که در سال 1976 و به عنوان یک توزیع کننده قطعات الکترونیک تاسیس شد و به مرور به یکی از شرکتهای بزرگ حوزه الکترونیک و دیجتال تبدیل شد. در حال حاضر ایسر ششمین تولید کننده بزرگ لپ تاپ در جهان است و در حدود 7% این بازار را در اختیار دارد. 

به صورت کلی لپ تاپ‌های ایسر یکی از بهترین انتخاب‌ها از نظر قیمت هستند و به نسبت هزینه پرداختی، کارایی و توان پردازشی بالایی به دست خواهید آورد. لپ تاپ‌های متوسط و خوش قیمت ایسر محبوبیت بالایی میان مصرف کنندگان دارند، البته این به معنی ضعیف بودن لپ تاپ‌های ایسر نیست. ایسر سری لپ تاپ‌های قدرتمند Predator را برای گیمرها تولید می‌کند که از سخت افزارهای بسیار قدرتمندی استفاده می‌کنند.

 جدول امتیازات برندهای پرفروش لپ تاپ بازار ایران در بخش‌های مختلف به صورت زیر است، همانطور که دیده می‌شود برند ایسر مساوی با مایکروسافت در جایگاه پنجم قرار دارد. در ادامه تک تک امتیازهای برند ایسر در این جدول را بیشتر بررسی می‌کنیم.

رده بندی بهترین برندهای لپ تاپ در بازار ایران

بررسی کارشناسان

در این بخش ایسر امتیاز 31 از 40 را کسب کرده است که کمترین امتیاز (مساوی با لنوو و مایکروسافت) است. این امتیاز پایین نشان می‌دهد که کارشناسان چندان از برند ایسر خوششان نمی‌آید. کارشناسان به مدل‌های شاخص هر گروه توجه می‌کنند و چون اکثر لپ تاپ‌های معمولی ایسر ساده و بدون ویژگی شاخص هستند، امتیاز نسبتا پایینی در این بخش می‌گیرند.

طراحی

ایسر در بخش طراحی کمترین امتیاز را گرفته است (11 از 15) که نشان دهنده ضعف این لپ تاپ‌ها از نظر ظاهر و زیبایی است. البته طراحی ایسر قابل قبول است، ولی در مقایسه با سایر برندها، طرح‌های ایسر تکراری و کم فروغ هستند. در شکل زیر طراحی لپ تاپ ایسر مدل TravelMate  TMP214 نشان داده شده که برای سال 2021 کمی قدیمی است.

طراحی ساده لپ تاپ ایسر مدل Acer TravelMate TMP214

پشتیبانی

در بخش پشتیبانی شرکتهای خوشنامی مانند آواژنگ و سازگار، لپ تاپ‌های ایسر را گارانتی می‌کنند و به همین دلیل ایسر پس از ایسوس و لنوو بیشترین امتیاز پشتیبانی را دریافت می‌کند. برخی گارانتی‌های ایسر 18 ماهه است و برخی 24 ماهه، بهتر است سعی کنید گارانتی 24 ماهه خریداری کنید. به همین دلیل که برخی گارانتی‌های این برند 18 ماهه است، در بخش پشتیبانی امتیاز کمتری نسبت به لنوو گرفته است.

نوآوری

ایسر امتیاز بسیار خوبی در بخش نوآوری کسب می‌کند (9 از 10). سری لپ تاپ‌های گیمینگ این شرکت (Predator) دارای نوآوری بسیار بالایی هستند.

یک لپ تاپ گیمینگ سری Predator از ایسر

ارزش خرید و امکان انتخاب

با وجود اینکه لپ تاپ‌های ایسر ارزش خرید بالایی دارند ولی تعداد مدل‌های زیادی از آنها در بازار ایران عرضه نمی‌شود و در کل حق انتخاب زیادی وجود ندارد. به همین دلیل ایسر در این بخش امتیاز متوسطی می‌گیرد (8 از 15).

خرابی کمتر

بزرگترین ضعف برند ایسر در این بخش است. متاسفانه لپ تاپ‌های ایسر بیش از هر برند دیگری دچار خرابی می‌شوند. خرابی بالای لپ تاپ‌های ایسر در کنار این واقعیت که فروش نسبتا پایینی دارند باعث می‌شود برخی قطعات آنها به سختی پیدا شوند. به همین دلیل باید به این بخش توجه ویژه داشته باشید.

نتیجه گیری؛ آیا لپ تاپ ایسر خوب است؟

لپ تاپ ایسر برای افرادی که بودجه محدودی دارند قطعا گزینه خوبی است. ولی با توجه به خرابی زیاد این برند، اگر می‌توانید بودجه خود را کمی افزایش دهید بهتر است از برندهایی که خرابی کمتری دارند خرید کنید.

منابع:

LaptopMag, PRNewswire

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *