لپ تاپ ایسوس

هارد لپ تاپ ایسوس

ایسوس تولید کننده هارد لپ تاپ نیست و به همین دلیل از تولیدات شرکتهای تخصصی هارد در محصولات خود استفاده می‌کند. تقریبا تمام هارد دیسکهای جهان توسط سیگیت، وسترن دیجیتال، توشیبا و هیتاچی (HTSC) تولید می‌شوند. البته سامسونگ هم در گذشته تولید کننده هارد بود ولی این بخش را به سیگیت واگذار کرد و در حال حاضر سیگیت با برند سامسونگ هم هارد تولید میکند.

هارد لپ تاپی ساخت سیگیت

اگر به دنبال ارتقا و یا تعویض هارد لپ تاپ ایسوس خود هستید قبل از همه چیز بهتر است چک کنید که الان چه نوع حافظه‌ای روی لپ تاپ نصب شده است و چه نوع و تعدادی حافظه توسط لپ تاپ شما پشتیبانی می‌شود.

تشخیص حافظه‌های نصب شده روی لپ تاپ ایسوس

برای اینکه تشخیص دهید چه نوع و تعدادی حافظه روی لپ تاپ شما نصب شده است می‌توانید از نرم افزار Paragon Partition Manager استفاده کنید. مثلا برای یک لپ تاپ ایسوس این نرم افزار اطلاعات زیر را نشان می‌دهد:

اطلاعات حافظه های یک لپ تاپ ایسوس

برای این لپ تاپ دو هارد دیسک (یا حافظه SSD) با شماره‌های Hard Disk 0 و Hard Disk 1 وجود دارد که زیر آنها خط نارنجی کشیده شده است. نام حافظه‌ها هم خط قرمز کشیده شده که با جستجوی آنها می‌توانید دقیقا مدل و نوع حافظه را تشخیص دهید. مثلا برای حافظه با نام ST1000LM024 HN-M101MBB اگر جستجو انجام دهیم به اطلاعات زیر میرسیم:

  1. این حافظه ساخت سامسونگ است (فلش قرمز)
  2. ظرفیت آن یک ترابایت است (فلش بنفش)
  3. سرعت آن 5400 دور در دقیقه است (فلش سبز)

بررسی ظرفیت ارتقای لپ تاپ ایسوس

مدل دقیق لپ تاپ خود را جستجو کنید و جزئیات فنی آن را در سایت ایسوس چک کنید. مثلا برای لپ تاپ ExpertBook B1 (B1500) می‌توانیم اطلاعات فنی دقیق این لپ تاپ را از این آدرس چک کنیم. در بخش Storage اطلاعات زیر نوشته شده:

  • در برخی مدلها این لپ تاپ دارای 1 ترابایات هارد دیسک (خط سبز) و 256 گیگابایت SSD است (خط قرمز). پس این لپ تاپ یک جایگاه هارد دیسک دارد و یک جایگاه SSD.
  • در بعضی مدلهای این لپ تاپ فقط SSD دارد (خط آبی). پس اگر لپ تاپ شما فقط SSD داشته باشد یک جایگاه خالی برای نصب هارد دیسک هم دارید.
  • در بعضی مدلها فقط هارد دیسک وجود دارد (خط بنفش). پس اگر لپ تاپ شما فقط هارد دیسک دارد یک جایگاه خالی برای نصب SSD هم دارید.
حافظه های مختلف لپ تاپ ایسوس ExpertBook B1 (B1500)

نتیجه گیری

هر چقدر بیشتر لپ تاپ ایسوس خود را بشناسید بهتر می‌توانید گزینه‌های ارتقا را بررسی کنید و تصمیم درستی بگیرید. پس به اولین حدس خود عمل نکنید، سعی کنید با نرم افزارهای مختلف و همینطور سایت ایسوس با دقت امکانات را بررسی کنید.

یک راه عالی دیگر برای بررسی قابلیت ارتقا، تماشای ویدئوهای مرتبط است. مدل دقیق لپ تاپ خود را به همراه upgrade options و HDD upgrade جستجو کنید و چند ویدئوی مربوط به لپ تاپ خود را با دقت تماشا کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *